AKTOS OKNA - okna nové generace 

Dejte svému bytu či domu krásnou tvář. Ekologicky šetrná okna a dveře vyrábíme již od roku 1993. 

Plastová okna

Profil oken AKTOS

Novinka - revoluční energeticky úsporný profil oken AKTOS NEW TOP

 

Měli byste vědět, z čeho jsou Vaše plastová okna

Pokud si uděláme obecné srovnání různých typů profilových systémů, zjistíme, že v zásadě lze systémy rozdělit podle několika hledisek. V první řadě je třeba se podívat, z kolika komor se daný profil skládá. Tak jak šel vývoj kupředu, přecházelo se od jednoduchých profilů s jednou komorou k profilům složitějším tříkomorovým a pětikomorových a dnes je již v Evropě běžný standard - šestikomorový profil. Platí, že čím více dutých a uzavřených komor profil má, tím je lepší jeho tepelně-izolační schopnost a svým způsobem má i lepší statické vlastnosti. Důležitá je také hloubka rámu a křídla. Proto máme ve svém základním výrobním programu šestikomorové profily, a to včetně všech doplňkových profilů se stavební hloubkou rámu 80 mm a křídla 90 mm, což je více než běžný standard..

Plastová oknaProfilový systém splňuje všechny požadavky moderní doby a přináší progresivní a technicky propracované řešení prakticky všech stavebních výplní, má výjimečnou chemickou odolnost a velice dobrou stabilitu a pevnost, jakož i vysokou požární rezistenci.

Na tuhosti profilového systému se podílí i výztužný prvek, u kterého velmi záleží na jeho optimálním tvaru v závislosti na velikosti okna a struktury použitého profilu. Při posuzování tepelně-izolačních parametrů je důležité, aby tato komora byla vytvořena z tepelně nevodivého materiálu (nikoliv kov), jelikož je potřeba zabránit vzniku tepelného mostu. Společnost AKTOS OKNA A DVEŘE s.r.o. nabízí šestikomorové profily a ve svém výrobním programu nemá žádnou kompromisní variantu.

Plastová oknaVelmi výrazným parametrem pro srovnání profilových systémů je jejich způsob těsnění. Obecně se tyto dělí na systémy s dorazovým těsněním a na systémy se středovým těsněním. Systém s dorazovým těsněním je vývojově starší a pracuje na principu utěsnění styku mezi rámem a křídlem na vnější a vnitřní straně. Tím vzniká pouze jedna dutina mezi těmito těsněními a tento systém hůře odolává tlakové vodě a možnosti vzniku kondenzátu v této dutině, což s sebou nese další možný negativní vliv - menší životnost kovových prvků (kování). Druhý systém, systém se středovým těsněním, který nabízí společnost AKTOS OKNA A DVEŘE s.r.o., eliminuje tyto negativní vlastnosti. Vytvořením dvou dutin ve styku rámu a křídla je těsnění nejen dokonale chráněno před povětrnostními vlivy, ale je zde také vytvořena dekompresní komora, která vyrovná tlak a kondenzát či případná voda odtéká rámem ven z okenní konstrukce. U středových systémů ještě rozeznáváme těsnění v rámu a těsnění v křídle. V prvním případě může docházet k tomu, že při otevřeném okně zůstává toto těsnění v rámu a při nešetrné manipulaci jej můžete sesmeknout a tím porušit jeho funkci. Těsnění v křídle má tu výhodu, že dochází k přitlačení těsnění ze dvou stran pevnou podložkou (tj. plastem rámu a křídlem) a tím zajišťuje maximální těsnost. Dalším aspektem je, že při otevření okna zůstává čistý rám a při vyklonění se o něj neušpiníte. Taktéž jeho sesmeknutí je vyloučeno. Také tvar těsnění je velmi důležitý a záleží na něm dlouhodobá bezchybná funkce okna bez dodatečných nákladů na údržbu. Konkrétně záleží na tom, zda se jedná o hadicové nebo V-těsnění. V prvním případě totiž dochází k vytvoření přítlaku na dvou místech a určitou roli zde hraje i vzduchový polštář. Naše společnost AKTOS OKNA A DVEŘE s.r.o. vyrábí profily se středovým těsněním a má těsnění osazeno zásadně v křídle. To umožňuje dokonalé využití všech předností systému středového těsnění.

Nabízíme také moderní SOFT LINE DESIGN, který nepodléhá módním výstřelkům, polopřesazené křídlo s decentním zaoblením rozbíjí velkou masu plastu patrnou u jiných profilů a vytváří jedinečně subtilní řešení, které se ještě umocňuje u dvoukřídlých, tzv. "štulpových" oken.

Firma AKTOS OKNA A DVEŘE s.r.o. je též šetrná k životnímu prostředí, poněvadž používá PVC profily bez obsahu olovnatých stabilizátorů.
Chcete-li mít na Vašem domě opravdu moderní, pěkná a kvalitní okna, která jsou navíc šetrná k životnímu prostředí, obraťte se na firmu AKTOS OKNA A DVEŘE s.r.o., která Vám doporučí, vyrobí a namontuje nejvhodnější okno či dveře za velmi příznivé ceny a s garancí servisu po celou dobu jejich životnosti.

Geniální klapka GECCO

Jedná se o jednoduchý a účinný doplněk okna pro automatickou výměnu vzduchu v místnosti. Gecco 3 je inovativně konstruovaná klapka pro větrání bez zásahu obsluhy s dimenzovanou regulací průtoku vzduchu tak, aby nedocházelo k průvanu a tepelným ztrátám. Více informací o systému Gecco

 

 DEKORY DŘEVA

1) STANDARDNÍ

2) NESTANDARDNí

3) OSTATNÍ FÓLIE RENOLIT

 

ACRYLCOLOR - barevně stálé a maximálně odolné provedení vnější strany profilu koextruzí

Acrylcolor vzorník

 

Pošlete nám poptávku!

Kontaktní údaje
Upřesněte vaše požadavky

 

 

Kde nás najdete? 

Výrobní závod AKTOS

Petrov 137, 788 16 Petrov nad Desnou
Tel.: +420 583 217 173
GSM: +420 608 260 616
e-mail: aktos@aktos.cz
kontakty a mapa

Prodejní středisko Šumperk

Jesenická 1198/7a (vedle Penny marketu)
787 01 Šumperk
GSM: +420 608 260 618, 608 260 614
e-mail: sumperk@aktos.cz
kontakty a mapa

Prodejní středisko Olomouc

Schweitzerova 35 (u obchodu Lidl)
779 00 Olomouc
GSM: +420 608 260 613
e-mail: olomouc@aktos.cz
kontakty a mapa

Prodejní středisko Zábřeh

Žižkova 5/19
789 01 Zábřeh
GSM: +420 777 726 509
e-mail: zabreh@aktos.cz
kontakty a mapa

 
 

mapa stránek vytisknout  |  tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz

úvodní stránka  |  plastová okna  |  dřevěná okna  |  střešní okna  |  interiérové dveře  |  vchodové dveře  |  garážová vrata  |  doplňky